افزودن خبر

در این صفحه، فرمی برای درج جزئیات محتوای خبر وجود دارد که این جزئیات عبارتند از: روتیر، زیرتیتر، خلاصه خبر، انتخاب سرویس، برچسب (کلمات کلیدی مرتبط)، لینک خارجی و متن خبر.

لینک خارجی، برای هدایت کاربر به پیوندی خارج از سایت.

توجه

در برچسب با ورود چند حرف، سیستم آسام، کلمات شما را پیش‌بینی کرده و پیشنهاد می‌دهد تا لازم نباشد کل کلمات یا عبارت را بنویسید.

توجه

در قسمت متن، ابزاری برای تنظیم دقیق متن قرار دارد، این ابزار مفصلاً در بخش‌های پیش رو توضیح داده خواهد شد.

../_images/addnews.png

در سمت چپ این صفحه نیز تنظیماتی مربوط به خبرها وجود دارد که عبارتند از:

  1. تاریخ انتشار خبر، که با کلیک بر روی آن جدولی نمایش داده خواهد شد و نیز گزینه هایی برای راحتی کاربر قرار دارد مثل تنظیم زمان حال، تاریخ امروز، فردا و همچنین هفته، ماه های آینده و نیز سه دکمه در سمت چپ این جدول که شامل روز ها و ماه ها و سال‌های پیش رو تعبیه شده است.
  2. دکمه ای برای انتشار و عدم انتشار(سبز و زرد) در کنار تاریخ انتشار خبر قرار دارد.
../_images/datenews.png ../_images/publish.png ../_images/notPublish.png

در پایین این قسمت دو باکس مربوط به چینش خبر در صفحه اصلی و صفحه سرویس وجود دارد که با رفتن موس بر روی هریک از آن‌ها مشخص می‌گردد و گزینه های موجود در آن عبارتند از بدون چینش، سطح یک، سطح دوُ پیشنهاد سردبیرُ ویژه و منتخب است.

../_images/position.png

چند رسانه ای

گاهی خبر دارای یک یا چند فایل ضمیمه می‌باشد از قبیل عکس، صوت، فیلم، متن ویا هر نوع فایل معتبر دیگر. از طریق قسمت چندرسانه ای می‌توانید فایل‌های ضمیمه ای را برای خبر و محتوای خود انتخاب کنید. به طور مثال برای درج عکس خبر از قسمت چند رسانه ای(با زدن دکمه مربوط به نوع فایل اعم از صوت، فیلم و …) برای عکس گزینه فایل اصلی را کلیک کرده،پنجره انتخاب فایل به صورت صفحه‌ای جداگانه باز خواهد شد تا محتوای مربوط به خبر وارده حفظ شود و همچنین کاربر به سهولت بتواند کارهای ضمیمه ای را انجام دهد.

../_images/multimediaNews.png

حال داخل پنجره جدید باز شده ۳ بخش وجود دارد: ۱- لیست تمام فایل‌های ذخیره شده در سرور که قبلاً آپلود شده است ۲- فیلتر برای دسترسی آسان و محدود به فایل مورد نظر ۳- دکمه آبی رنگ آپلود سمت چپ پنجره در بخش لیست فایل‌، شما هر فایل را برای انتخاب به صورت یک باکس می‌بینید که با کلیک بر روی هر یک می‌توانید آن را برای محتوای خود انتخاب کنید. داخل باکس های موجود در لیست فایل شما یک عدد با علامت # سمت راست به عنوان ID آن عکس و در سمت چپ آیکون مربوط به نوع فایل را خواهید دید و در پایین این باکس شما دو گزینه برای تغییر و ویرایش فایل موجود می‌بینید که با کلیک بر روی این گزینه شما ویرایش اطلاعات فایل و نمایش فایل در مرورگر به طور مجزا و دانلود فایل را در اختیار دارید. همچنین برای افزایش تعداد نمایش فایل در لیست با زدن دکمه بیشتر تعداد بیشتری از فایل‌ها در لیست نمایش داده می‌شود. فیلتر برای فایل‌هایی است که از قبل بر روی سرور آپلود شده باشند که با پر کردن فیلد های فرم (به دلخواه) و فیلتر کردن لیست به فایل مورد نظر دست می یابید.که فیلد ها به ترتیب عبارتند از مشخصه یا ID فایل‌ها که با # مشخص می‌شود و پس از فیلد مربوط به پوشه مسیر فایل مورد نظر در سرور و سپس محدود کردن تاریخ بین دو بازه زمانی و دیگری انتخاب کردن سرویس مورد نظر برای آن فایل و فیلد مربوط به جستجو نام فایل و آخرین فیلد انتخاب برچسپ می‌باشد برای فیلتر کردن فایل‌ها.

../_images/multimediaUpload.png

تا به اینجا این موارد ذکر شده برای فایل‌هایی بود که از قبل بر روی سرور سایت آپلود شده بودند حال اگر قصد آپلود فایل جدیدی را دارید می‌توانید از گزینه آپلود فایل در گوشه سمت راست بالای پنجره استفاده کنید که نحوه آپلود کردن را می‌توانید از اینجا ببینید.

تعیین نوع خبر و نوع تولید خبر

در قسمت نوع خبر شما می‌توانید انواعی را برای خبر خود انتخاب کنید از قبیل خبر، مقاله، یادداشت، گزارش، هرزنامه، کاریکاتور، گالری، ویدئو، صوت، آدرس اینترنتی، نمودار و داده نهایی همچنین باکس دوم برای تعیین نوع تولید خبر می‌باشد که شامل گزینه هایی از قبیل تولیدی، نقلی و فکس می‌باشد. تولیدی به این معناست که توسط گروه خبری و خبرنگاران خود سایت تهیه شده و نقلی شامل اخبار و مطالبی است که از سایت و مرجعی غیر از ساخت خودمان نقل شده است.

../_images/typeNews.png

تولیدکنندگان

../_images/makerNews.png

در بخش تولیدکنندگان شما می‌توانید افرادی که در تولید این خبر دخیل بودند تا خبر تولید گردد را قرار دهید که شامل درج خبرنگار، عکاس، مترجم و نویسنده خبر است.این امکان به گونه‌ای طراحی شده که با کلیک بر روی آن پنجره ای به صورت مجزا باز شده و نام فرد مورد نظر را دریافت نموده و برای اضافه کردن تعداد بیشتری می‌توانید از دکمه ی بعلاوه(+) استفاده نمایید.

../_images/addAuthor.png

ارسال وظایف به کارتابل

بخش ارسال به کارتابل برای مواقعی است که خبری تنظیم شده و قرار است به کارتابل دیگری جهت انجام یک سری امور بر روی خبر توسط شخص دیگر صورت پذیرد.این امکان بدین گونه است که ابتدا نوع وظیفه فرد گیرنده را از لیست وظایف انتخاب می‌کنیم (که شامل نمایش خبر، انتشار آن، ویرایش خبر، درج عکس، ترجمه، درج برچسپ و امتیاز دهی است) و سپس فرد مورد نظر را از لیست کاربران موجود در سیستم انتخاب نموده و در نهایت اولویت این وظیفه ارسالی تعیین می‌گردد که شامل ۴ قسمت اضطراری، فوری، متوسط و کم می‌باشد.

../_images/taskNews.png

مرتبط

این بخش در آینده تکمیل خواهد شد.

تنظیمات

تنظیمات: در این مرحله از کار تنظیمات برای نحوه نمایش خبر در جاهای مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد.

رنگ خبر:در اینجا شما می‌توانید با استفاده از طیف رنگی که در اختیار شما قرار می‌گیرد رنگ عنوان خبر را مشخص کنید.

انتخاب قالب:قالبی که خبر قرار است در آن نمایش داده شود را تعیین می‌کند.

انتخاب منبع:مربوط به اخبار نقلی می‌باشد که دارای منبع و مرجعی برای دریافت خبر می‌باشند که در این قسمت شما می‌توانید منبع دریافت خبر را ذکر نمایید.

گروه:اگر شما بخواهید خبر را برای جمع و گروه خاصی از اعضای سایت خود نمایش دهید، می‌توانید از این لیست گروه مورد نظر خود را تعیین کنید(در اینجا می‌توانید نحوه نحوه ایجاد گروه را ببینید)

ترتیب زمانی:هنگامی که شما می‌خواهید خبر خاص در یک جایگاه زمانی و مکانی خاص قرار گیرد به طور مثال می‌خواهید خبر در باکس آخرین اخبار همیشه در ردیف سوم آن باکس باشد.

قفل:در حالت قفل دیگر نمی‌توان خبر را تغییر داده یا پاک نمود.

سایر تنظیمات: برای نحوه نمایش خبر و متعلقات در جایگاه های مختلف است که جایگاه ها از قبیل پربحث ترین ها و برترین امتیازها و پربیننده ترین ها و متعلقات آن از قبیل تعداد بازدید، عکس و شبکه‌های اجتماعی است.

../_images/settingNews.png