آمار

وقایع (لگ)

گاهی شما نیاز دارید به تمامی اتفاقات پیش آمده در سیستم خود کنترل و نظارت داشته باشید.به طور مثال اگر خطا یا اشتباهی رخ داده بررسی کنیم که مشکل در کدام قسمت‌ها از سایت و توسط چه کسی و در چه زمانی رخ داده است و نیز تمام ورود و خروج کاربران و مسیری که در سایت طی می‌کنند را بررسی کنیم و نیز بتوانیم تمامی جزئیات مربوط به کاربری که در سایت فعالیت داشته را مشاهده کنیم که این موارد شامل آدرس IP و طول و عرض جغرافیایی و مشخصات سیستم کاربر(نسخه مرورگر و سیستم عامل)می باشد. برای استفاده از این امکان می‌توانید از قسمت منوی آمار و زیر منوی وقایع استفاده کنید در این صفحه یک جدولی که شامل لیست لگ هاست را در اختیار دارید که در این جدول مواردی ذکر شده که عبارتند از: شماره لگ ایجاد شده (ID) و عنوان لگ ایجاد شده(مثل ورود و خروج کاربر، ثبت نام، درج خبر و پیمایش مسیری و … ) و نیز نوع گزارش و لگ ثبت شده که بر اثر اولویت می‌باشد و ترتیب آن به شرح زیر است: عادی، خروجی، عیب یابی، پیام، تذکر، اخطار، خطا، بحرانی، هشدار و اضطراری.فیلد بعدی ماژول و بخشی که لگ آن را گزارش می‌دهد را نشان می‌دهد.این بخش شامل تمامی ماژول ها و بخش‌های موجود و فعال در سیستم می‌باشد. لیست کلی این ماژول ها عبارتند از عمومی، نظرات، گالری، خبر، لینک، نظرسنجی، تبلیغات، فایل، سرویس ها، گروه، منو، کاربر، مکان. به طور مثال اگر کاربری یک منوی جدید به لیست منو ها اضافه کند لگ مربوط به منو در این لیست ذخیره می شود.فیلد دیگر تاریخ و زمان ایجاد لگ و دیگری نام و نام خانوادگی شخص انجام دهنده آن فعالیت و فیلد آخر لینک به همان بخشی که لگ برای آن نوشته شده است به طور مثال اگر خطایی برای یک خبر رخ داده باشد این فیلد لینک آن خبر در بخش پنل مدیریت را نشان میدهد.همچنین یک فیلتر برای دسترسی آسان به لگ مورد نظر در بالای جدول لگ ها وجود دارد که با وارد کردن کلمات مورد نظر در هر بخش به صوررت لحظه‌ای و آنلاین محتوای جدول تغییر می‌کند. که فیلدهای فیلتر کردن عبارتند از نوع گزارش ، ماژول مربوطه،محدوه زمانی ایجاد لگ و کاربری که لگ برای پروفایل او ایجاد شده است.

توجه

در پایین جدول گزینه های قبلی و بعدی برای هدایت و صفحه بندی بین تمام لیست لگ های موجود می‌باشد.

_images/logs.png

آنالیز داده‌ها...

عموما برای هر مدیر سایتی مهم است که بدان سایت در بازه های مختلف زمانی به چه اندازه بازدید داشته است و مدیر سایت می‌خواهد با دانستن اطلاعات و داده‌های آماری سایت کنترل و نظارت کامل بر روی سایت داشته باشد تا بتواند تصمیمات درست و کلیدی را به‌موقع برای بهبود سایت بگیرد.در این صفحه نمایش آمار سایت در چند بخش ارائه می‌شود که شامل آمار کلی، آمار بر حسب ساعت، روزانه، ماهانه، آمار بازدید هایی که از طرف سایت‌های دیگر برای ما فراهم می‌شود (ارجاعی یا refferer) و همچنین به تفکیک اخبار و صفحات نی می‌توانید پربازدیدترین ها را مشاهده کنید. که هر یک به تفکیک...

همچنین در این صفحه یک فیلتر در اختیار داریم که بتوانیم آمار سایت را به تفکیک بخش‌های مختلف سایت داشته باشیم که بخش‌ها شامل عمومی، نظرات، گالری، خبر، لینک، نظرسنجی، تبلیغات، فایل، سرویس ها(مجموعه ها)، گروه، منو، کاربر و مکان است.

_images/analyzFilter.png

آمار کلی

در این بخش ۲ باکس یکی برای کل بازدید سایت و دیگری بازدید های یک روز سایت وجود دارد.هر دو باکس دارای دکمه بیشتر می‌باشند که با کلیک بر روی آن می‌توانیم گزینه هایی مثل مدت زمان نمایش(time on site) و دیگری بازدید های یکتا مربوط به هر یک در باکس ها می‌باشد.

_images/analyzAll.png

آمار ساعتی

این آمار بر حسب ساعت‌های خاص از یک روز مشخص است که با فیلد هایی که در اختیار دارید می‌توانید تاریخ روز و مورد نظر را تعیین و بازه زمانی (ساعتی) آن را مشخص کنید که نتایج آن به صورت نموداری نمایش داده می‌شود.این نمودار دو داده مهم در اختیار ما قرار می‌دهد یعنی نمودار از سمت چپ بر حسب تعداد بازدید(hits) می‌باشد و در سمت راست بر حسب مدت زمان حضور در سایت (به دقیقه) است. همچنین این نمودار قابلیت نمایش ۳ داده جدول را دارد که فیلتر های مربوطه در پایین مودار درج شده است که عبارتند از زمان حضور در سایت با رنگ قرمز، تعداد بازدید های یکتا در سایت با رنگ سبز و تعداد کل بازدید ها با رنگ آبی که با کلیک بر روی هر یک می‌توانید نمودار ها را فیلتر کنید. همچنین اگر با موس بر روی نقطه‌ای از نمودار نگه داریم مشخصات و جزئیات مربوط به آن نقطه را مشاهده می‌کنیم.

_images/analyzHour.png

آمار روزانه

آمار روزانه آماری است که در یک بازه زمانی چند روزه اطلاعات را در اختیار شما می‌گذارد که با فیلتر هایی که وجود دارد بازه زمانی مورد نظر را می‌توانید تعیین کنید و نتایج را در نمودار مشاهده کنید.

آمار ماهانه

این آمار نیز بر اساس بازه زمانی بر حسب ماه های سال می‌باشد که با فیلتر موجود یکی از ماه های سال خاص تا ماه و سال دیگری
تعیین می‌شود.سپس نمایش نتایج در قالب نمودار موجود.

آمار ارجاع

این چنین آمار هایی شامل بازدید هایی می‌باشد که دیگر سایت‌ها اعم از موتور های جستجوگر و سایت‌های همکار برای سایت ما فراهم می‌کنند به طور مثال روزانه از موتور جستجوگر گوگل حدود 1000 بازدید کننده وارد سایت می‌باشد حال در این صفحه با جدول موجود به جزئیات بیشتری دست می یابیم که عبارتند از عنوان سایت ارجاع دهنده، بازدید که همان تعداد کل بازدیدکنندگان و ورودی از آن سمت می‌باشد. تعداد بازدیدهای یکتا و منحصر به فرد و در نهایت مدت زمان حضور بازدید کنندگان در سایت.همچنین یک فیلتر نیز برای محدود کردن بازه زمانی بر حسب روز در اختیار دارید تا اطلاعات و آمار خود را نیز در بازه زمانی کوچکتر یا بزرگ‌تر و حتی در یک روز خاص مشاهده نمایید.

_images/analyzRef.png

بیشترین بازدید

در این قسمت پر بازدید ترین بخش‌های مختلف سایت خود را مشاهده می‌کنید.به طور مثال پربازدید ترین خبر یا گالری یا تبلیغات و … در این قسمت جدولی در اختیار داریم که اطلاعات مربوط به بخش‌های پربازدید را شامل می‌شود که عبارتند از عنوان آن قسمت، تاریخ انتشار و تعداد بازدید آن بخش در بالای جدول فیلتری وجود دارد که می‌توان بازه زمانی بر حسب روز و نیز سرویس های موجود در سایت را محدود کرد. فیلتر کلی نیز در بالای صفحه درج شده است که می‌توانید آمار سایت را در هر بازه زمانی از هر بخش و ماژول سایت را مشاهده کنید.بخش هایی شامل عمومی، نظرات، گالری، خبر، لینک، و …

_images/analyzMostvisit.png